Tohle jsou ohlasy mých účastníků:

Stáňa: Jídlo je moje téma celý život – máma hospodská, která mě „vy*rala láskou“! Krásný název „štíhlé vaření“ tedy naprosto vystihuje moji snahu – jídlo miluji a snažím se, aby mi život obohacovalo, nikoliv ubíralo energii a přidávalo kila. O Evě jsem se dověděla v ordinaci svého praktického lékaře, který velmi jemně odkazuje na její stránky ve své čekárně – a její stránky nesou jasné poselství – jediný důvod, proč by člověk měl řešit svoji váhu, je ZDRAVÍ. Dojít k tomuhle závěru mi trvalo 30 let!!! A s Evou jsem na stejné notě – jídlo a jeho zdravou přípravu miluje a je opravdu inspirativní – rozšířila jsem svoji kuchyni o semínka a konečně peču chleba!!! Nejde o radikální změny, ale postupné kroky, ze kterých má člověk radost. A to vás na kurzu každopádně čeká – laskavost a lidský přístup bez počítání kalorií!

Tomáš a Lenka: Byli jsme velmi spokojeni s kurzem, který nám přinesl mnoho nových poznatků o vaření a zejména stravování. Eva nás nejenom naučila, jak vařit rychle a efektivně, ale také jsme měli možnost poznat zajímavé lidi a sdílet s nimi naše kulinářské dovednosti.
Eva nás provedla celým dnem, od snídaně po večeři, a podělila se s námi o základní principy vaření. Její přístup byl velmi příjemný, nikdo z nás se necítil nucený držet drastické diety nebo násilně měnit stravovací návyky. Místo toho nám poskytla hlavní základy a nástroje, abychom mohli nad svým jídlem přemýšlet a volit zdravější možnosti.
Celková atmosféra kurzu byla skvělá, a to zejména díky Evě, která byla výborným průvodcem a učitelkou. Jsme rádi, že jsme se přihlásili a strávili s ní tento večer.
Děkujeme za inspiraci a nové dovednosti, které jsme získali.

Vašek J.: Málokdy se člověku stane, že může absolvovat kurz, kde se sejde tolik pozitivních věcí. Užitečné a prakticky hned použitelné informace, výborné a zároveň zdravé jídlo, výborná společnost a profesionální vedení. O to větší bylo moje překvapení, když jsem se ujistil, že podnětem a motivací Evy není ani zisk ani sláva, ale skutečná potřeba se podělit o poznatky, které mohou mít klíčový dopad na náš život, zdraví, nebo pohodu! Zpětně mi také došlo, že přehled který jsme dostali, byl komplexní a úplný. Škoda, že rozsah kurzu neumožňuje některá témata rozvinout více (např. péče o vlastní psychiku). No uvidíme, třeba to nebyl poslední díl. Evo, díky ještě jednou, jdu si namazat celozrnný chleba pomazánkou z lilku.

Martin J.: Dojem super, myslím, že taková setkání stojí a padají s účastníky, a ti byli bezvadní, spolupracovali.   Nicméně to by nešlo bez perfektní přípravy, obdivuji promyšlený koncept, harmonogram, všechny náležitosti lektorské. No a samozřejmě jídlo. Lahůdky. Fakt, nepsal bych to, kdybych si to nemyslel.

Sandra S.: Můj dojem z kurzu je jen a jen pozitivní  Nabyla jsem mnoho vědomostí, které jsou praktické a upotřebitelné v životě. Mnoho z nich je jednoduchých, snadno osvojitelných, ale člověk by je jinde těžko získával. Byla jsem ráda za praktickou ukázku, která vše pozvedla.  Byla to demonstrace toho, že člověk může opravdu chutně, rychle a zdravě vařit. moc děkuji za možnost nahlédnout na stravování z jiného úhlu a získání možnosti změny, která by nám mohla do budoucna velice pomoci.

Péťa J.: Můj dojem z kurzu? Už jsem to řekl na konci: SUPER, BÁJEČNÉ, ZAJÍMAVÉ, INSPIRATIVNÍ. Rád jsem tě poznal i v jiné roli, než po kamarádské stránce. Dozvěděl jsem se spoustu nových věcí. Tedy hlavně: pomalý hrnec, spiralizér a určitě SPLAV  Zajímavé bylo i poznat nové lidičky. Zajímavé, jak každý vnímá jídlo, mediaci, sport jinak!

Eva Ch: Co pro mne bylo přínosem? Tak třeba objev fazolí edamame, které jsem do této doby neznala. Zjistit, že batáty se dají zpracovat jiným způsobem, než vařením či pečením. Líbila se mi jejich příprava s pomocí spiralízéru, který z nich udělal naprosto bombastickou i vzhledově nezvyklou přílohu ve tvaru špaget. Zároveň jsem zjistila zajímavé informace o tom jak se lépe a zdravěji stravovat, co má jakou kalorickou hodnotu a zdroje, kde nakoupit na online farmářských trzích (např. SCUK atd.). líbilo i složení účastníků, všichni měli rádi vaření a hlavně jídlo a přispěli i svými zajímavými tématy v rámci vaření jako například zajímavostmi o medu atd.

Zuzka K.: “Evin kurz vaření mě moc bavil. I když se dlouhodobě snažím jíst zdravě, dozvěděla jsem se mnoho nových informací a dobře si je propojila s těmi, co už jsem znala. Eva je výborná, má rozumný přístup, je znát, že má vše dobře nastudované a ozkoušené na sobě. Kromě prima atmosféry jsem ocenila i skvělou kuchyni, kdy jsme společně zkusily pár zdravých receptů. Moc doporučuji všem, kdo se chtějí zdravě stravovat nebo shodit pár kil.

Vendy S.: “Skvěle stráveny den, přínosné informace, velmi zajímavý a srozumitelný přednes.”

Lucka A.: Krásně strávený deštivý den v moc příjemné společnosti. Dozvěděla jsem se hodně nového. Nejvíce jsem ocenila praktické tipy a nápady co a jak vařit. Bylo to inspirativní!

Helena S. “Kurz bych doporučila každému, kdo se chce zdravě stravovat, ale nemá čas a chuť o jídle příliš přemýšlet. Během jednoho dne jsem se dozvěděla spoustu tipů a informací a získala ucelený přehled, na co se při stravování zaměřit, a to velmi zábavnou formou – při konzumaci výborného jídla a poslouchání zajímavého vyprávění.

Monika V. “Eva je skvělá lektorka i hostitelka, moc se mi líbil obsah kurzu i praktické a užitečné informace. Oceňuji, že se nejedná o žádný striktní směr ve stravování, ale univerzální doporučení pro zdravý životní styl. Sama se o tato témata zajímám a dost věcí pro mě nebylo neznámých, ale Eva do mých znalostí vnesla spoustu nového a hlavně vše zasadila do celkového rámce – je fajn slyšet vše takto pohromadě od osoby, která je důvěryhodná a sympatická 🙂 Určitě spoustu tipů využiji a změním i nejeden můj zlozvyk.”