…, protože už to mnohokrát zkoušela a vždycky to dopadlo zle! Hedvika patří mezi ženy, které řeší jídlo a váhu prakticky neustále. Dokola se u nich střídají etapy, kdy jsou nadšené z toho, jak pěkně zhubly, a sklíčené, když shozená kila nabraly zpět. 

Hedvika byla v mládí štíhlá jako laňka, během několika těhotenství ale přibrala a pak už se jí trvale zhubnout nepodařilo. Za svůj život držela různé diety, některé úspěšně, ale shozená kila se vrátila i s bonusem. Dneska už na diety nevěří.

Hedvika je přesvědčena:

  • Že zhubnout nemůže…
  • protože je takový tělesný typ…
  • který má sklony k tloustnutí po…
  • a nechce si vybírat, jestli jíst zdravě anebo dobře…
  • a hlavně už žádné recepty s cuketou…
  • ani psychologické výklady, co nadváha symbolizuje….
  • protože stejně zhubnut nemůže!

Hedvika to má těžké. Výborně vaří, ráda jí, není pro ni přirozené sportovat, přitom má sedavé zaměstnání a k tomu pomalejší metabolismus, který je stravovacími experimenty unavený a odmítá spolupracovat.

Nejhorší je, že Hedvika jí zdravé potraviny. Gothaj ani Nutellu u ní doma nenajdete, stejně jako nenajdete náhražky, polotovary, čokoládové zajíčky… Hedvika vaří spoustu zeleniny, luštěnin, nebojí se podezřelých surovin jako je amarant, cizrna nebo topinambury… Říkala jsem, že Hedvika ráda vaří?

Tak v čem je problém?

No v něčem bude – nadváha není opar! Zajímalo by mě, co Hedvika skutečně za celý den sní. Lidé jsou v tomto ohledu poněkud nespolehliví. Mají tendenci podceňovat kolik toho snědli a na druhou stranu přeceňují kolik toho ušli, uběhli a jaký to mělo vliv. Velmi často zapomínají, co za den jen tak mimochodem uzobli.

Vsadila bych se ale, že Hedvika ve skutečnosti jí málo a k tomu, aby mohla začít hubnout, by musela jíst víc. Klíčem ale je znát:

  • Kolik toho standardně jí
  • Kolik by jíst měla
  • V jakém poměru živin.

Hedvice bych přála, aby se jí zhubnout podařilo. Ne proto, aby byla zase jako laňka, ale protože by se jí líp žilo, byla zdravější a všeobecně měla do budoucích let lepší perspektivu. Ale Hedvika by nejprve musela uvěřit, že skutečně může zhubnout. Někdy jsme si tak stoprocentně jisti, že to ani nezkusíme.

Blogerka

Eva alias Cookacka miluje jídlo jíst, nakupovat, vařit..., a také o něm a psát. Především však učí lidi vařit štíhle, aby se jednou provždy zbavili svých problémů s váhou a trávením. Více o ní si můžete přečíst tady.

Koukněte i na tenhle článek

Přidat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *