Jedna z knih, kterých si velmi cením, je Coveyho 7 návyků skutečně efektivních lidí. Myšlenky, které kniha obsahuje, považuji za stejně dokonale funkční jako třeba 4 dohody!

Všech sedm návyků je významných, ale jeden vnímám jako obzvlášť důležitý: Začínejte vždy s myšlenkou na konec!

Ať už se člověk pouští do čehokoliv, měl by mít jasnou představu toho, co chce dokázat. Protože pokud neví, kam jde, může být překvapen tím, kam došel…

Proč tedy vlastně chcete zhubnout?

Buďte konkrétní: Žádné „Chci se cítit lépe!“ „Chci být zdravější!“ To si nechte pro své známé. Sami pro sebe si definujte, proč chcete být štíhlí a co je skutečnou motivací vašeho přání.

  • Možná se už nechcete stydět?
  • Věčně se na sebe zlobit?
  • Bojíte se, že někoho ztratíte?
  • Anebo nikdy nezískáte?

Každý z těchto důvodů je zcela legitimní. Zároveň však si odpovězte na otázku, zda vaše potenciálně štíhlá postava má tu moc váš sen splnit. V těch kilech to přece není, díky bohu.

Ta jediná správná motivace, proč máte chtít zhubnout, je zdraví. Nadváha = zdravotní potíže. Špatná strava = nemoc.

Máte chtít zhubnout, abyste: lépe spali, lépe trávili, snadněji se hýbali, nemuseli jste užívat prášky, nehrozily vám civilizační a autoimunitní onemocnění, fungovaly vám hormony, byli jste do vysokého věku aktivní a veselí, a umřeli mladí ve vysokém věku!

Z těchto důvodů má smysl chtít zhubnout! Ty ostatní může pomoci vyřešit dlouhá, vědomá práce se svým vnitřním nastavením. Po pravdě řečeno práce, která je mnohem složitější než hubnutí.

Blogerka

Eva alias Cookacka miluje jídlo jíst, nakupovat, vařit..., a také o něm a psát. Především však učí lidi vařit štíhle, aby se jednou provždy zbavili svých problémů s váhou a trávením. Více o ní si můžete přečíst tady.

Koukněte i na tenhle článek

Přidat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *